Zarejestruj

Likwidacja szkody z OC sprawcy

Forum ubezpieczeń firmy InterRisk SA Vienna Insurance Group. Problemy, pomoc ubezpieczonych i pracowników.
Początkujący
Posty: 9
Dołączył(a): So cze 29, 2013 2:15 pm
Podziękował : 1 razy
Pomógł: 0 razy

Likwidacja szkody z OC sprawcy

Postprzez wladch4 » Wt maja 24, 2022 7:04 am

Dla informacji korzystających z tego forum przedstawiam moje złe doświadczenie z firmą InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group Warszawa ul. St. Noakowskiego 22.

W zeszłym roku miałem kolizję drogową ( uszkodzenie przodu samochodu ) z uczestnikiem ruchu drogowego ubezpieczonego OC w firmie InterRisk S.A. I pomyślał by ktoś, że wszystko OK i będzie dobrze. NIE. Dopiero zaczął się „meksyk”. Firma od samego początku robiła wszystko aby jak najniższym kosztem zbyć poszkodowanego uczestnika ruchu drogowego, któremu zgodnie z przepisami dotyczącymi OC należy się doprowadzenie samochodu do stanu z przed zdarzenia drogowego. Ostatecznie koszt naprawy samochodu wyniósł mnie ok. 4500 zł. Firma TU InterRisk S.A. poprzez swojego likwidatora 2 dni po kolizji proponowała 1200 zł odszkodowania za koszty naprawy samochodu, doprowadzenie samochodu do stanu z przed zdarzenia drogowego. Dzień później otrzymuję kosztorys wykonany przez rzeczoznawcę Spółdzielnia Usługowa VIG Ekspert Warszawa, Al. Jerozolimskie 162 na kwotę 1264,19 zł. A zatem można podejrzewać, że kosztorys wykonany na potrzeby proponowanego odszkodowania. Najciekawsze w tym kosztorysie jest to, że kosztorys wykonany bez oględzin przez rzeczoznawcę samochodu poszkodowanego a na podstawie zdjęć ze zgłoszenia szkody oraz rzeczoznawca w swoim dokumencie nie rozróżnia modelu samochodu SEDAN od HATCHBACK. Może części i ceny nie są inne ale na rzeczoznawcę to chyba kompromitacja. Taki rzeczoznawca pracuje dla TU InterRisk S.A. W kosztorysie brak wskazania i wyceny wielu uszkodzonych elementów konstrukcyjnych, których naprawa jest niezbędna do przywrócenia pojazdu do stanu z przed kolizji w tym widoczna na zdjęciach uszkodzona tablica rejestracyjna ( można by napisać, że ślepy by to zobaczył ). Ostatecznie w likwidacji szkody są 4 różne kosztorysy na różne ceny a dotyczące jednego uszkodzonego pojazdu w tym samym zdarzeniu drogowy. Czy to jest OK ? Wskazanie przez TU InterRisk S.A. do naprawy samochodu po kolizji firmy trudniącej i specjalizującej się wymianą szyb samochodowych a nie mechaniką samochodową. Czy ta firma przywróciłaby samochód do stanu z przed kolizji ? Kolejną kpiną likwidacji szkody z OC sprawcy to proponowanie przez TU InterRisk S.A. wymianę zderzaka przedniego z oryginalnego za ok. 400 zł na zamiennik za 85,37 zł oferowanego przez firmę EDPOL Częstochowa, która nie odbiera telefonów oraz nie odpowiada na wielokrotnie przesłane e-maile. Jaka jest wartość techniczna takiego zderzaka ? Obliczone w kosztorysach koszty naprawy samochodu to kolejna kpina. Nie wiem czy za te pieniądze Prezes TU InterRisk S.A. lub kosztorysant chciałby naprawiać swój samochód. „Koszty naprawy rabat – 20%” dla kogo i od kogo ? Co poszkodowany w zdarzeniu drogowym przy naprawie swojego samochodu ma wspólnego z tymi rabatami. Kto je udziela i komu ? Firma TU InterRisk S.A. udzieliła sobie takiego rabaty w kosztach poszkodowanego. Czysty zysk dla firmy TU InterRisk S.A. Kolejne parodie w likwidacji szkody to uwagi do zamienności części na różnego rodzaju zamienniki przy uszkodzonych oryginalnych częściach, wiek samochodu. Co to ma wspólnego z przywróceniem samochodu do stanu z przed kolizji oraz sprawności samochodu po naprawie. W wg mnie tragedia to sytuacja gdy firma TU InterRisk S.A. wszczyna ugodowe zakończenie sprawy i podczas wymiany merytorycznych uwag przerywa, kończąc ugodę i przesyłając pieniądze wg wyceny pseudo rzeczoznawcy.
Tak ogólnie wyglądało moje przykre doświadczenie z firmą TU InterRisk S.A. Może trochę przydługie ale chciałem pewne informacje przekazać dla korzystających z tego forum. Na dzień dzisiejszy nie chciałbym mieć z nią nic do czynienia.

Powrót do InterRisk



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników